Życie

Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
Zajrzeliśmy do Google Scholar, aby dowiedzieć się, którzy naukowcy z UAM mają największą liczbę cytowań.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska -Michalak
Karol Schubert, student UAM promuje europejską tożsamość. Uświadamia Polakom, że w powszechnym spisie ludności, który odbędzie się w przyszłym roku mogą zadeklarować podwójną tożsamość, oprócz polskiej również europejską. Aktywista zachęca rodaków, by skorzystali z tej opcji.
Fotografia w nagłówku
Przemysław Stanula Biuro Prasowe UAM
Rektor UAM prof. Bogumiła Kaniewska została wybrana zastępcą Przewodniczącego Kolegium Rektorów Miasta Poznania. Nowym Przewodniczącym został rektor Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, prof. Andrzej Tykarski.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
W ciepłe, jesienne dni widzimy dziesiątki małych pajączków unoszących się z nićmi na wietrze. To babie lato. - Przeloty są dla pająków przeżyciem ekstremalnym. Przy dobrej pogodzie niektóre osobniki są w stanie pokonać nawet 100 metrów - komentuje prof. Paweł Szymkowiak.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Z wielką przyjemnością informujemy, że futsalistki KU AZS UAM Poznań zostały wicemistrzyniami Polski seniorek. Turniej Final Four Ekstraligi futsalu kobiet miał miejsce w Poznaniu, a w finale dziewczyny uległy ekipie z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Fotografia w nagłówku
redakcja
„Halieutika” była utworem tematycznie i artystycznie atrakcyjnym dla starożytnych odbiorców. Czy takim pozostanie dla współczesnego czytelnika? O tym już niedługo będziemy mogli się przekonać.