Wydział Biologii

Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
W ciepłe, jesienne dni widzimy dziesiątki małych pajączków unoszących się z nićmi na wietrze. To babie lato. - Przeloty są dla pająków przeżyciem ekstremalnym. Przy dobrej pogodzie niektóre osobniki są w stanie pokonać nawet 100 metrów - komentuje prof. Paweł Szymkowiak.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
Dr Szymon Konwerski: – Jeśli ktoś twierdzi, że boleśnie ugryzła go biedronka azjatycka, to jest bardziej wrażliwy niż księżniczka na ziarnku grochu – o zjawisku wymierania owadów z entomologiem z Wydziału Biologii UAM rozmawia Ewa Konarzewska-Michalak.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Zespół naukowców pod kierunkiem prof. Zofii Szweykowskiej-Kulinskiej i prof. Artura Jarmołowskiego opublikował pracę w prestiżowym czasopiśmie „Proceedings of the National Academy of Sciences of the United States of America”.
Fotografia w nagłówku
Przemysław Stanula Biuro Prasowe UAM
Dr Michał Bogdziewicz z Wydziału Biologii UAM opublikował w czasopiśmie naukowym Current Biology wyniki badań dotyczące wpływu selekcji naturalnej na powstawanie lat nasiennych, czyli zsynchronizowanej międzyrocznej zmienności w produkcji nasion u roślin. W jego badaniach po raz pierwszy udało się...
Fotografia w nagłówku
opr. red
Doktorantki z Pracowni Ekologii Populacyjnej, Alicja Laska oraz Agnieszka Majer, otrzymały finansowanie w ramach projektu Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza (ID-UB). Celem finansowania jest wsparcie umiędzynarodowienia badań naukowych prowadzonych w Szkole Doktorskiej UAM.
Fotografia w nagłówku
redakcja
28 lipca prof. Zofia Szweykowska-Kulińska powołała do życia Zespół roboczy do spraw zmian klimatu i kryzysu środowiskowego.  Zespół będzie działał w ramach Szkoły Nauk Przyrodniczych UAM a do jego zadań należeć będzie m.in. diagnoza i wypracowanie dobrych praktyk związanych ze zmniejszeniem...