Uniwersytet Drugiego Wieku to nowa formuła edukacyjna dla osób czynnych zawodowo oraz pragnących ciągle się rozwijać i podążać za nowymi odkryciami naukowymi, poszerzać na bieżąco swoją wiedzę.
Uniwersytet Drugiego Wieku to pierwsza w pilskim regionie tego typu oferta rozwoju zawodowego dla czynnych nauczycieli ze szkół wszystkich poziomów kształcenia oraz pedagogów, edukatorów i trenerów z instytucji okołooświatowych (takich jak biblioteki, domy kultury, organizacje pozarządowe, ośrodki edukacji leśnej, ekologicznej i/lub przyrodniczej). W miesiącu wrześniu trwa nabór chętnych do udziału – warto nie przeoczyć takiej okazji.
- Pedagogiczny Uniwersytet DRUGIEGO Wieku to nowatorski, inspirujący i specjalistyczny kurs rozwoju zawodowego, w którym wszyscy jego uczestnicy otrzymają międzysektorowe, profesjonalne wsparcie w realizacji edukacji kompetencyjnej dzieci i młodzieży w naszym regionie. W tych trudnych dla nauczycieli i edukatorów czasach, chcemy ich wesprzeć i powołać żywą, międzysektorową platformę współpracy edukacyjnej – mówi dr Paweł M. Owsianny Z-ca Dyrektora Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile.
Czytaj także: Dr Paweł Michał Owsianny. Na studia zapraszamy...po 16-tej
To właśnie edukacji kompetencyjnej w pełni poświęcony będzie program Pedagogicznego Uniwersytetu DRUGIEGO Wieku, zorganizowany w siedzibie NI UAM w Pile. Jego uczestnicy kształcić będą swój warsztat dydaktyczny, zdobywać będą nowe umiejętności, na bieżąco uzupełniać swoją wiedzę, a przez to inwestować w przyszłość swoją, swoich podopiecznych i naszego regionu.
- Przygotowaliśmy dla uczestników wiele różnych form edukacyjnych, w tym wykłady, warsztaty metodyczne, punkt konsultacyjny ale także dwie, bardzo atrakcyjne wizyty studyjne w wiodących w kraju ośrodkach edukacji kompetencyjnej, w tym z Poznania oraz Krakowa i Bielska-Białej. Każdy uczestnik otrzyma też komplet najnowszej literatury fachowe – zachęca Dyrektor Owsianny.
Warto zaznaczyć, iż udział w Pedagogicznym Uniwersytecie DRUGIEGO Wieku jest dla jego uczestników całkowicie bezpłatny, gdyż jest finansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Szczegółowe informacje o Pedagogicznym Uniwersytecie DRUGIEGO Wieku oraz dokumenty i zasady rekrutacyjne znajdują się na stronie www.kompetencje.amu.edu.pl
Niestety, liczba miejsc dla przyszłych uczestników jest ograniczona. Nie warto odkładać momentu wysłania zgłoszenia, bo kolejność zgłoszeń jest jednym z ważnych kryteriów rekrutacyjnych! Serdecznie zapraszamy do skorzystania z tej wyjątkowej formy wsparcia zawodowego oraz zainwestowania w przyszłość naszego regionu.