Magdalena Ziółek
- Kiedy zdecydowaliśmy się na zmianę formuły Festiwalu, od razu założyliśmy, że będzie to coś innego, bo dotychczasowych wydarzeń nie da się przełożyć na wersję online - z dr Agnieszką Motyl Dyrektorem Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki rozmawia Magda Ziółek
redakcja
Uniwersytet Europejski Viadrina wraz z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu uroczyście zainaugurowali European New School of Digital Studies (ENS). Spotkanie ze względu na obecną sytuację w kraju odbyło się on-line.
Ewa Konarzewska-Michalak
- Człowiek nie jest ani zasobem, ani kapitałem ludzkim. Trzeba na nowo zdefiniować podejście do prawa - prof. Alain Supiot dał wykład podczas polsko-francuskiego seminarium "Zarządzanie za pomocą liczb". Wydarzenie zorganizował CHO oraz Centrum Studiów Zaawansowanych w Nantes.
Magdalena Ziółek
Uniwersytet Otwarty po raz kolejny zainaugurował swoją działalność. Tym razem w przestrzeni wirtualnej, ale w wyjątkowym składzie. W uroczystości uczestniczyło dwóch rektorów, jeden prorektor i szerokie grono słuchaczy – wszyscy przed ekranami swoich komputerów.
Ewa Konarzewska-Michalak
Choć Intranet na UAM ruszył kilka miesięcy temu, rzadko do niego zaglądamy. Dlaczego warto z niego korzystać, mówią pracownicy, którzy doceniają jego funkcjonalność.
Ewa Konarzewska-Michalak
Rozpoczęła się ogólnopolska konferencja naukowa “Dni Planisty Rewitalizacja miast i odnowa wsi”. - Musimy budować miasta i wsie, które będą przyjazne dla mieszkańców i będą uwzględniały ich odpowiedzialność za funkcjonowanie w zrównoważonym środowisku - powiedział prof. Churski.